O blogu...

Wtorek, 21 maja 2019 • Komentarze: 0

Bikes in White SatinMój rowerowy blog narodził się w 2010 roku na stronie serwisu Bikestats. Początkowo publikowałem tam lakoniczne opisy pokonanych tras. Z czasem rozszerzałem tę formę, dodając bardziej szczegółowe opisy okraszone zdjęciami, załączając własne przemyślenia, uwagi, spostrzeżenia. Wciągnęło mnie to do tego stopnia, że formuła Bikestats przestała mi wystarczać. Chciałem mieć większe możliwości i większą swobodę. Programowanie webowe nie jest moją specjalnością, ale postanowiłem stworzyć hybrydę i połączyć blog w serwisie Bikestats z moją prywatną stroną internetową. Od tej chwili mogłem zacząć prezentować dokładne statystyki rowerowe, wykorzystując bazę danych, do której zapisywałem logi z licznika. Dodałem także szczegółowy opis wszystkich rowerów, ich dokumentację techniczną, historię serwisu. Potem pojawił się blog techniczny, na którym mogłem na bieżąco dzielić się wszelkimi uwagami dotyczącymi eksploatacji używanego sprzętu. Jeszcze później zacząłem publikować opisy budowy rowerów. Wciąż jednak brakowało mi możliwości dzielenia się z czytelnikami czymś innym, niż tylko opisami wycieczek. Dodałem więc własny blog, na którym mogłem pisać, o czym tylko chciałem. Po pewnym czasie doszedłem do wniosku, że istnienie autonomicznych blogów technicznych dla każdego roweru oraz bloga ogólnego nie ma sensu. Zintegrowałem wszystkie blogi, a wiadomości specyficzne dla poszczególnych rowerów zostały po prostu przypisane do odpowiednich kategorii.

Serwis żyje. Sukcesywnie wprowadzam modyfikacje, ale wciąż wiele jest to zrobienia. Aktualnie mój serwis jest podzielony na kilka grup tematycznych, które można znaleźć w głównym menu:

Start. To główna strona mojego serwisu. Tutaj znajdują się wszystkie artykuły opublikowane na moim blogu z wyjątkiem opisów aktywności rowerowych, czyli wycieczek, przejażdżek,  treningów, które mają swój osobny rozdział. Blog „Bikes in White Satin” jest w większości poświęcony mojej rowerowej pasji, ale nie ograniczam go wyłącznie do kolarstwa. Nie zdziw się więc, jeśli podzielę się z Tobą moim doświadczeniem dotyczącym Boga, ale nie takiego, którego ludzkość ograniczyła zakazami i nakazami religii, ale prawdziwego i niczym nieograniczonego. Możesz także znaleźć moje przemyślenia na temat świata, w którym żyję, bo to przecież ten świat przemierzam na dwóch kołach. Nie myśl, że jest to śmiertelnie nudne i poważne. Starałem się pisać lekko i z poczuciem humoru. W sekcji Start znajduje się także opcja wyszukiwania.

Aktywności. Opisy moich wszystkich aktywności rowerowych, podzielone na dwie grupy: Outdoor oraz Indoor. W grupie Outdoor znajdują się opisy wszystkich moich aktywności rowerowych, czyli wycieczek, przejażdżek i treningów, które odbyłem w pięknych okolicznościach przyrody. Czasem opisuję ciekawe historie, czasem opowiadam o miejscach, które odwiedzam, a czasem dzielę się moimi przemyśleniami na różne, nie tylko rowerowe tematy. W grupie Indoor znajduje się podsumowanie wszystkich moich treningów, które zaliczyłem w zaciszu domowym na trenażerze. Bardziej szczegółowo opisuję tylko niektóre z nich, bo o czym można napisać, gdy pedałuje się w kącie pokoju, patrząc na ekran komputera lub za oknem, za którym zmieniają się tylko pory roku.

Statystyki. Wykresy, tabele i podsumowania moich kolarskich „osiągnięć”. Statystyki są opracowane na podstawie danych odczytanych z licznika rowerowego i przesłanych do mojego serwisu. Nie zamierzam konkurować ze Stavą lub z Garmin Connect. To po prostu tabelki, wykresy i podsumowania na miarę moich potrzeb i możliwości.

Rowery. Pełne kompendium wiedzy o moich rowerach. Dokumentacja techniczna, opisy budowy, pełna historia użytkowania. Każdy rower posiada także swoją własną kategorię na moim blogu. Tam publikuję informacje dotyczące eksploatacji oraz wszelkich aspektów związanych z użytkowaniem danego roweru.