Uwaga na Parts Supplier

Wtorek, 4 czerwca 2019 • Komentarze: 2

Oferta wyglądała wiarygodnie.
Oferta wyglądała wiarygodnie.
Niewiele brakowało, a „popłynąłbym” na 56 euro. Niedawno pisałem o naprawie przycisku zasilania w moim Garminie Edge 1000. Zanim się jej podjąłem, usiłowałem zdobyć dolną część obudowy. Nabycie nowej okazało się niemożliwe. Znalazłem za to kilka ofert używanych części. Wszystkie miały jedną wspólną cechę – były drogie. Mimo to zdecydowałem się na zakup w firmie Parts Supplier (https://parts-supplier.com). Tym, co mnie przekonało, był krótki czas dostawy. Zamówiłem, zapłaciłem i prawie natychmiast otrzymałem potwierdzenie zamówienia.

Po kilku dniach, lżejszy o dwieście kilkadziesiąt złotych, zacząłem się lekko niepokoić. Wysłałem e-maila do sprzedawcy. Cisza. Wysłałem drugiego, a potem trzeciego. Cisza. Zadzwoniłem. Cisza. Nie lubię być oszukiwany, więc ciśnienie lekko mi skoczyło. Na całe szczęście płatności dokonywałem za pośrednictwem PayPal, co dawało szansę na odzyskanie „utopionej” kasy. Kolejny raz wysłałem pytanie do sprzedawcy, ale tym razem za pośrednictwem PayPal. Ponieważ nadal nie otrzymałem odpowiedzi, oficjalnie otworzyłem roszczenie. PayPal dał sprzedawcy 10 dni na wyjaśnienia, ale tych oczywiście nie było. Po tym czasie otrzymałem zwrot pieniędzy. I to jedyny pozytyw całej sytuacji.

Komentarze

img
Krzysztof G. • Piątek, 7 czerwca 2019, 10:55

Aż szok, ile osób czegoś takiego nie zgłosi, bo nie będzie znało swoich praw - to jest nie do pomyślenia według mnie, jak łatwo w tych czasach kogoś oszukać... Smutne, ale dzięki za przestrogę! https://www.imp-rowery.pl/blog/jaki-rower-crossowy/

img
Arek • Środa, 23 sierpnia 2023, 20:35

Proszę podaj gdzie kupiłeś tylną obudowę. Garmin edge 1000. Dwa dni temu wypadł mi przycisk. Firma Garmin nie wspiera swoich klientów nawet zapłacił bym ale nie oferują nic. Proponują zakup nowego urządzenia ze zniżką -)

Skomentuj...

Podpis: (opcjonalnie)

Jeśli chcesz, abym mógł się z Tobą skontaktować, wpisz w poniższym polu adres e-mail lub numer telefonu. Ta informacja będzie znana wyłącznie mnie i nigdzie nie będzie widoczna.
Kontakt: (opcjonalnie)