Koniec przeglądu zimowego

Poniedziałek, 31 stycznia 2011 • Kategoria: Giant XTCKomentarze: 0

Zakończyłem zimowy przegląd i całkowicie odbudowałem rower. Przy okazji wymieniłem parę drobiazgów. Zmieniłem tarcze hamulcowe na Ashima Air Rotor 160mm oraz klocki na Jagwire DCA027. Zamontowałem także nowy suport Swiss Comp oraz nowe chwyty SARS LockOn. Oczywiście we wszystkim jest jakiś czerwony akcent. Wymieniłem także wszystkie naklejki na ramie oraz zamieniłem miejscami przednią i tylną oponę.

Czysta i lśniąca maszyna powędrowała na ścianę. Byle do wiosny...Pęknięta szprycha

Poniedziałek, 31 stycznia 2011 • Kategoria: Giant BoulderKomentarze: 0

Z przedwczorajszej przejażdżki wróciłem ze zdeformowanym tylnym kołem. Był wieczór, więc nie oceniłem skali problemu, ale założyłem, że spokojnie sobie poradzę z wycentrowaniem koła. Niestety okazało się, że jedna ze szprych pękła a ponieważ nie zauważyłem tego podczas jazdy, stan koła pogarszał się na każdej nierówności. Wygięcie obręczy okazało się na tyle poważne, że konieczna stała się wymiana całego koła.

Zamówiłem na Allegro nowe koła. Model absolutnie budżetowy. Piasty Shimano Deore (HB-M590, FH-M590) oraz obręcze Alexrims PC19. Jutro powinny do mnie dotrzeć. W pobliskim sklepie rowerowym kupiłem opaski na obręcze. Jestem więc w 100% przygotowany do wymiany.